Monitoring i kontrola paliwa

Koszty paliwa mogą stanowić jedną trzecią kosztów utrzymania floty. Ważne jest, aby zarządzać flotą w możliwie najlepszy sposób, co może umożliwić firmie redukcję kosztów operacyjnych. Nasze rozwiązanie monitorowania i kontroli paliwa dostarcza firmom rzetelne dane o paliwie, dzięki którym mogą podejmować decyzje pozwalające oszczędzać i optymalizować zużycie paliwa.

Właściwe zarządzanie paliwem

Szczegółowe informacje na temat poziomu i zużycia paliwa umożliwiają menedżerom w działach transportu porównywanie kierowców i pojazdów w zakresie zużycia paliwa i przejechanej odległości, planowanie tras i przystanków na tankowanie oraz analizowanie danych dotyczących zużycia paliwa w czasie rzeczywistym w celu usprawnienia zarządzania flotą.

Oszczędność i kontrola poziomu paliwa

Dzięki dostarczanym w czasie rzeczywistym danym o poziomie i zużyciu paliwa menedżerowie w działach transportu są w stanie wykryć przypadki kradzieży paliwa, a także im zapobiegać. Wyraźnie widać spadki i wzrosty poziomu paliwa, dzięki czemu możliwe jest zidentyfikowanie kradzieży paliwa i określenie, czy kierowca rzeczywiście wlał do baku ilość paliwa, za którą zapłacił. Ponadto, gdy kierowca ma świadomość monitoringu paliwa, prawdopodobnie będzie starał się go nie marnować, gdyż wie, że będzie musiał wziąć za to odpowiedzialność.