Eco-Drive

Uczenie kierowców prostych nawyków poprawnej jazdy pozwala zaoszczędzić firmie znaczące ilości paliwa i zmniejszyć koszty utrzymania pojazdu. Rozwiązanie to przetwarza uzyskane dane i tworzy analizy w celu usprawnienia wydajności floty.

Oszczędność i kontrola paliwa

Większość kierowców posiada złe nawyki drogowe, jak np. gwałtowne hamowanie lub przyspieszanie, zbyt wolna lub za szybka jazda, co powoduje straty paliwa i zwiększa jego zużycie. Rozwiązanie Eco-drive identyfikuje złe nawyki drogowe i pokazuje, jak powinien zmienić się styl jazdy kierowcy w celu zapewniania oszczędności w zużyciu paliwa.

Zachowania i motywowanie kierowcy

Gromadzenie szczegółowych informacji o pojeździe i kierowcy umożliwia tworzenie klasyfikacji kierowców pod kątem bezpieczeństwa i zużycia paliwa oraz systemów wynagrodzenia opartych o ich wydajność. Pozwala to motywować kierowców do ulepszania swojego stylu jazdy i zwiększania wydajności.

Bezpieczeństwo ładunków i pasażerów

Bezpieczniejszy i opanowany styl jazdy wnosi również wkład w bezpieczeństwo pojazdu, ładunku i kierowcy poprzez zmniejszenie ryzyka wypadku. Ponadto tworzy lepsze doświadczenia dla pasażerów i wydłuża okres eksploatacji pojazdu.